Zdjęcia z VI edycji Konkursu Fotograficznego organizowanego przez ŚDS Dzienny Ośrodek Wsparcia w Gorlicach z Filią w Bobowej

 

Pracownia Kulinarna 

 

Pracownia w ramach gospodarstwa domowego przygotowuje uczestników do samodzielności w życiu codziennym. Odbywa się to poprzez naukę przyrządzania różnych posiłków, naukę  posługiwania się narzędziami i urządzeniami kuchennymi, naukę mycia naczyń kuchennych, estetycznego nakrywania stołu, estetyki spożywania posiłków, zasad zdrowego żywienia, dbania o czystość i higienę w kuchni.

Pracownię kulinarną prowadzi Pani Katarzyna Guzik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracownia Terapii Ruchowej

 

Za pracownię terapii ruchowej odpowiedzialny jest Pan Michał Gancarz. Zajęcia 

w pracowni są prowadzone z rehabilitacji ruchowej indywidualnie oraz grupowo. 

Indywidualnie pracujemy nad potrzebami każdego uczestnika osobno, a na zajęciach grupowych ćwiczymy wspólnie, w parach itp.

Celem rehabilitacji jest głównie: 

• uaktywnienie fizyczne, 

• wzmocnienie wszystkich mięśni, 

• zwiększenie ruchomości w stawach,

• rozciągnięcie mięśni przykurczonych,

• poprawa ogólnej sprawności fizycznej,

• poprawa koordynacji,

• kształtowanie prawidłowej postawy ciała.

 

Pracownia Plastyczno – Artystyczna

 

Pracownia plastyczno – artystyczna to miejsce gdzie nasi podopieczni mogą rozwijać swe pasje, zdolności i  zainteresowania. Spędzają czas w sposób twórczy i kreatywny, wykorzystując przy tym różnorodne materiały wykonują  dekoracje okolicznościowe oraz pomysłowe rękodzieło dające satysfakcję i poczucie sprawstwa. Uczestnicy poznają także tajniki ciekawych technik wykorzystywanych w plastyce, jak również dzielą się wzajemnie innowacyjnymi pomysłami i zarażają swymi pasjami. Warto pamiętać iż, zarówno  tworzenie jak i podziwianie efektu prac  ma wielką wartość terapeutyczną.

W pracowni tej pieczę trzyma Pani Urszula Hycnar.

 

 

 

 

 

 

 

Pracownia komputerowa

 

Pracownia komputerowa jest miejscem gdzie uczestnicy wzmagają się z trudnościami jak i przyjemnościami jakie niesie komputer. W pracowni prowadzone są zajęcia dostosowane indywidualnie do możliwości uczestników w zależności od stopnia niepełnosprawności jak i umiejętności edukacyjnych. Uczestnicy uczą się podstawowej obsługi komputera, poznają system operacyjny oraz jego programy za pomocą różnych metod i form pracy. Nasza pracownia wyposażona jest 

w 5 komputerów z dostępem do Internetu, dzięki czemu mamy możliwość do wszelkiego rodzaju informacji oraz nauki. Pracownia dodatkowo posiada drukarkę, telewizor oraz rzutnik, które są wsparciem w prowadzonych zajęciach.

Pracownię komputerową prowadzi Pani Jadwiga Żurowska.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Nadzieja"

ul. Kazimierza Wielkiego 31

38-340 Biecz

 

 

 

stowarzyszenie_nadzieja@op.pl

 

 

 

           +48 693 365 801

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Przycisk