W ostatni dzień stycznia 2016 roku uroczyście otwarto Środowiskowy Dom Samopomocy w Bieczu z filią w Gorlicach. Na uroczystość przybyli między innymi: I Wicewojewoda Małopolski Józef Gawron, Starosta Gorlicki Karol Górski, Burmistrz Miasta Gorlice Rafał Kukla, Burmistrz Biecza Mirosław Wędrychowicz, Dyrektor Wydziału Polityki Społecznej Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Jacek Kowalczyk i Dyrektor ŚDS Jadwiga Białoń. 


Dom poświęcił Proboszcz Parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Gliniku ks. Marek Urban, a krótki program artystyczny przygotowali podopieczni Dziennego Ośrodka Wsparcia w Gorlicach z filią w Bobowej.


Powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy było możliwe dzięki wspólnej inicjatywie Starosty Gorlickiego, Burmistrza Gorlic, Burmistrza Biecza oraz przychylności Wojewody Małopolskiego.


Środowiskowy Dom Samopomocy funkcjonuje od 16 grudnia 2016 r. Siedziba domu mieści się w Bieczu przy ulicy

Parkowej 1 oraz w filii w Gorlicach przy ulicy Wyszyńskiego 18. Jest ośrodkiem przeznaczonym dla mieszkańców Gminy Biecz i Miasta Gorlice. Dom czynny jest od poniedziałku do piątku

w godz. od 7.00 do 16.00.


Dom jest dziennym ośrodkiem wsparcia dla osób z upośledzeniem umysłowym oraz z zaburzeniami czynności psychicznych prowadzonym przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie ”Nadzieja" w Bieczu. W zajęciach uczestniczy obecnie 30 osób. Nowo powstała placówka świadczy usługi dla osób dorosłych, posiadających aktualne orzeczenia o stopniu niepełnosprawności, objętych leczeniem neurologicznym lub psychiatrycznym.


Dom zapewnia usługi transportowe polegające na dowożeniu na zajęcia z miejsca zamieszkania uczestników i odwożeniu ich po zajęciach do domu, wraz z opieką opiekuna lub terapeuty.

 

Uczestnicy mają możliwość spożywania posiłku przygotowanego w ramach treningu kulinarnego.


ŚDS posiada pracownie: rehabilitacji ruchowej, gospodarstwa domowego, komputerową i artystyczno -plastyczną. 

Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Rodzinie "Nadzieja"

ul. Kazimierza Wielkiego 31

38-340 Biecz

 

 

 

stowarzyszenie_nadzieja@op.pl

 

 

 

           +48 693 365 801

Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Przycisk